Karpervissen in Leiden

Vissen in Leiden

Leiden en omgeving zijn perfecte vislocaties voor beginners en gevorderden. In de binnenstad vind je het Rapenburg, een oude gracht met een goed visbestand. Ook de Kagerplassen, een prachtig natuurgebied tussen Leiden en Sassenheim, bieden tal van vismogelijkheden, net als de Vlietlanden net buiten de stad, een groot recreatiegebied voor karper- en roofvis.

Karpervissen in Leiden

Maak hit-en-run stekjes op de vele vaarten rondom Leiden: twee of drie dagen voeren en enkele uurtjes vissen per stek is een bewezen techniek. De Dwarswatering biedt goede kansen met boilies of partikels; check vooraf de vis- en looprechten, want je mag niet overal lopen of een tent opzetten. Met de VISpas van de Leidse Hengelaarsbond en de juiste stickers mag je hier wel nachtvissen en met drie hengels zitten. Wil je een uitdaging? Start een voercampagne op de Klinkenbergerplas.

Gebruik een PVA-zakje met kruimel en pellets rond je haakaas voor een compacte, onopvallende presentatie, ideaal bij voorzichtige vis of kouder water.

De Dwarswatering biedt goede kansen met boilies of partikels, en op de Klinkenbergerplas kun je een echte voercampagne starten.

In de Dwarswatering mag je nachtvissen en met drie hengels zitten, mits je een VISpas van de Leidse Hengelaarsbond met de juiste stickers hebt.

De Oude Rijn en de Zijl zijn de beste plekken, vooral vanaf de kant in de zomer en het najaar, met kunstaas van 7 tot 10 cm.

Praktisch vissen in Leiden

Voor de serieuze karpervissers zijn de grote plassen zoals de Klinkenbergerplas een gave uitdaging. Heb je zelf goede tips voor Leiden? Deel ze, zo helpen we samen andere vissers verder.

Visrechten Leiden

Snoek moet onmiddellijk na de vangst levend in hetzelfde water worden teruggezet.

Lijst van viswateren HSV Leiden

De Hengelaarsbond voor Leiden e.o. (aangesloten bij Sportvisserij Zuidwest Nederland) beheert het Kanaal De Korte Vliet, de Nieuwe Rijn en het Schiekanaal (vanaf de Rijn bij de Spanjaardsbrug tot aan de uitmonding in de Vliet bij Cronesteyn, Lammenbrug) en de Zijl vanaf Leiden (Spanjaarsbrug) tot Huize De Eenzaamheid bij de Kagerplassen.

Share This Article

Meer inspiratie

Andere stekken