Karpervissen in Amersfoort | CarpSquare

Karpervissen in Amersfoort

In Amersfoort zijn er talloze mogelijkheden om te vissen, zowel in de stad als in de natuur. De Eem in het oude stadscentrum is een populaire plek met een rijk visbestand.

Karpervissen in Amersfoort | CarpSquare

Van de Eem tot de A1-plassen

Naast de Eem zijn er tal van interessante viswateren zoals De Isselt, De Hoef en Calveen, de Heiligenbergerbeek, de Flierbeek, de Oostelijke Singelgracht en de vijvers in het Soesterkwartier.

Karpervissen in Amersfoort

Voor karperliefhebbers is Amersfoort fantastisch, met veel kanaalstekken, plassen en visvijvers. Een van de populairste plekken zijn de A1-plassen. Houd je van een echte uitdaging, start dan een voercampagne op de Eem, karpervissen op de kanalen kost tijd en energie maar de voldoening is des te groter.

Peil de stek eerst uit met een marker float of dieptemeter. Zo vind je plateaus, geulen en overgangen waar karper het liefst voedsel zoekt.

Op de A1-plassen, een van de populairste karperstekken van de stad.

September tot november, als de dikkere witvis de havens intrekt.

Nee, behalve op het Valleikanaal en de Eem, waar de landelijke bepalingen gelden.

Bij de Ruigenhoek, met onder meer Siberische steur en Beluga.

Praktisch

Voor steurvissen kun je terecht bij de Ruigenhoek, met Siberische steur, Beluga, Diamant/Russische steur en Sterlet steur. Voor forel rijd je een paar minuten naar de Berenkuil in Nijkerk.

Visrechten

Lijst van viswateren HSV Amersfoort: beide zandputten aan de zuidzijde van de Rijksweg A1 (alleen toegankelijk via de polderweg Oude Lodijk, verboden te vissen op roofvis), de Achtereemlandsewetering, Slaagsewetering, Zeldertsewetering, delen van de Malewetering, het Valleikanaal tussen de A28 en de duiker bij de Eem, de Vosheuvelbeek, de stadswateren van Amersfoort ingedeeld per wijk, en de watergangen in industriegebieden De Isselt, De Hoef en Calveen.

Voorwaarden en bepalingen: in de gesloten tijd voor aassoorten (1 april tot de laatste zaterdag van mei) is het verboden wormen als aas te gebruiken tenzij statisch aangeboden. Het is verboden gronden te betreden die grenzen aan de watergangen zonder toestemming, visstekken te maken zonder toestemming, en binnen 10 meter van gemalen en stuwen te vissen. Baars en snoekbaars mogen niet worden meegenomen, met uitzondering van het Valleikanaal en de Eem waar de landelijke bepalingen gelden.

Share This Article

Meer inspiratie

Andere stekken