Karpervissen in Sittard-Geleen

Vissen in Sittard-Geleen

Sittard-Geleen biedt vele mogelijkheden voor de fanatieke visser. Er zijn diverse visvijvers in de regio, waaronder de Driepoel in Geleen, De Rollen in Born en Elba bij Einighausen, allemaal goed onderhouden en met genoeg ruimte voor elke visser. Ook de Roeivijver in het Stadspark van Sittard en de Kasteelvijver bij Kasteel Limbricht zijn een aanrader, en daarnaast kun je in de gemeente vissen op de Maas en het Julianakanaal.

Karpervissen in Sittard-Geleen

Maak hit en run stekjes op de vele vijvers in en om Sittard-Geleen en ga op zoek naar de karper. Twee of drie dagen voeren en enkele uurtjes vissen per stek is een goede en bewezen techniek. Ben je serieuze karpervisser en houd je van een uitdaging, start dan een voercampagne met boilies en partikels op het Julianakanaal, wel belangrijk om vooraf de vis- en looprechten goed door te lezen.

Kruip in de vroege ochtend eens langs de kant met een enkele hengel: karper voedt zich vaak dicht onder de kant in de marge, zeker als de zon nog laag staat.

Het Julianakanaal is de topstek voor een serieuze voercampagne, daarnaast werken hit en run stekjes goed op de vele vijvers.

Nee, nachtvistoestemming en derde hengeltoestemming zitten niet standaard bij een normale VISpas en moeten los worden aangevraagd.

Nee, De Rollen in Born valt niet binnen die vergunning.

Praktisch vissen in Sittard-Geleen

De beste visstekken zijn de stekken die je zelf ontdekt. Voor de serieuze vissers zijn de Maas en het Julianakanaal goede stekken, voor de recreatieve visser is het genieten op de vele vijvers vol historie. Heb jij tips voor Sittard-Geleen? Deel ze, dan nemen we ze op in de tekst.

Visrechten Sittard-Geleen

Toegestane wateren van HSV Sittard-Geleen: de Maas, het Julianakanaal, de Gulick-Gelrehaven (uitsluitend de noordzijde, voorbij de slagboom aan de buitenzijde van de erfafscheiding, aan het verlengde van de Halve Maanweg te Holtum), de Franciscushaven (uitsluitend de zuidwal tot aan het hekwerk, Industrieweg te Buchten), Visvijver Driepoel te Geleen, De Rollen te Born, de Schwienswei te Sittard, de Roeivijver Stadspark te Sittard, de Gracht Kasteel te Born, en Visvijver Elba en de Kasteelvijver bij Kasteel Limbricht.

Op het Steinerbos moet snoek onmiddellijk na de vangst levend worden teruggezet. Vissen mag alleen tussen 07.00 en 22.00 uur, en waar geroeid wordt mag tussen 1 april en 31 oktober niet worden gevist tussen 10.00 en 18.00 uur. Het gearceerde gedeelte van de vijver moet vrij worden gehouden als de modelbotenclub gebruikmaakt van de vijver. Het is verboden vis mee te nemen, alle vis moet levend worden teruggezet, en er geldt een maximum van 1 kilo lokvoer per dag.

Het viswater de gracht aan de Bornermarkt in Born vraagt een grachtvergunning plus de Nederlandse VISpas. Met een normale VISpas zijn nachtvistoestemming en derde hengeltoestemming niet standaard inbegrepen, die vraag je los aan via Sportvisserij Nederland. Op de Franciscushaven en Gulick-Gelrehaven in Buchten mag beperkt worden gevist met de VISpas, check de precieze plekken op de visplanner. Het viswater De Rollen in Born valt niet binnen deze vergunning.

Share This Article

Meer inspiratie

Andere stekken