Karpervissen in het Oosterdiep CarpSquare

Karpervissen in het Oosterdiep

Zin voor avontuur en op zoek naar een goede visplek? Het Oosterdiep is een populaire bestemming voor vissers van alle niveaus, met een goed karperbestand en volop witvis en roofvis.

Karpervissen in het Oosterdiep | CarpSquare

Onderdeel van hetzelfde kanalenstelsel

Het Oosterdiep maakt deel uit van hetzelfde kanalenstelsel dat in 1765 door de stad Groningen werd aangelegd om het hoogveen van het Bourtangermoeras te ontginnen. Aan Drentse zijde ontstonden hierdoor de Drentse Monden, kleine dorpjes langs de zijkanalen. Nadat al het veen was afgegraven, dienden de kanalen voor het transport van landbouwproducten en werden er scheepswerven gevestigd. Tegenwoordig is er alleen nog recreatievaart te vinden.

Karpervissen op het Oosterdiep

Er zit een goed bestand aan karper op het Oosterdiep. Voer een dag of twee vooraf en ga dan vissen: zowel s nachts als overdag maak je goede kans, mits je je rustig aan de waterkant gedraagt. Kies voor boilies, pellets, tijgernoten of smikkelmix. Heb je veel last van brasem, schakel dan over op harde en grote boilies of twee tot drie tijgernoten op de hair om de bijvangst te beperken.

Experimenteer met de lengte van je haar: een kort haar werkt vaak beter bij een enkele boilie, een langer haar geeft meer bewegingsvrijheid bij een combinatie van boilie en partikel.

Ja, er zit een goed bestand aan karper, met daarnaast ook regelmatig grote zeelt en brasem.

Zowel overdag als s nachts, mits je je rustig aan de waterkant gedraagt en geen autodeuren dichtslaat.

Niet heel veel, daarvoor moet je echt geluk hebben.

Nee, het is verboden meer dan een snoek in bezit te hebben.

Praktisch

Een trailerhelling is lastig te vinden op het Oosterdiep, dus een eigen rubberboot is hier ideaal. Combineer je sessie met een bezoek aan karpervissen in Veendam, waar het Oosterdiep doorheen loopt.

Visrechten

Het is verboden meer dan één snoek in bezit te hebben (in sommige wateren en in alle vijvers mag helemaal geen vis worden meegenomen, lees daarom altijd de voorwaarden bij het betreffende water). Gevangen snoekbaars groter dan 70 centimeter moet onmiddellijk na vangst levend in hetzelfde water worden teruggezet, evenals snoekbaars die in maart wordt gevangen. Het is verboden te vissen in sluiskolken en binnen een afstand van 50 meter van vispassages en andere vismigratievoorzieningen. Het is niet toegestaan je met gemotoriseerde voertuigen op schouwpaden te bevinden.

Share This Article

Meer inspiratie

Andere stekken