CarpSquare FB

Karpervissen in Groningen stad

Groningen staat bekend als dé studentenstad van het noorden, vol gezelligheid en bruisend nachtleven. Maar ook onder water valt er veel te beleven: het Noord-Willemskanaal, het Van Starkenborghkanaal, het Paterswoldsemeer en het Damsterdiep huisvesten samen een prima visstand.

Karpervissen in Groningen stad | CarpSquare

Karpervissen in de stad

Het Paterswoldsemeer, het oude Winschoterdiep en het Eemsterdiep herbergen allemaal een mooi bestand aan karper. Liever wat simpeler beginnen? Kies dan een van de kleinere vijvers en watergangen in de woonwijken, waar je vaak al instant met boilies of een blikje zoete maïs leuke vangsten boekt.

Check voor je sessie de luchtdruk: een dalende druk zorgt vaak voor actievere vis en meer aanbeten dan een stabiel hoge druk.

Van singel tot Van Starkenborghkanaal

Ben je een die-hard karpervisser die van een uitdaging houdt? Start dan een voersessie op een van de grote kanalen, zoals het Van Starkenborghkanaal. Voor roofvis is streetfishing langs de grachten populair: baars, snoekbaars en snoek zijn hier het hele jaar door goed vangbaar, met name in de winter als de vis zich samenschoolt.

Het Paterswoldsemeer, het oude Winschoterdiep en het Eemsterdiep hebben het beste karperbestand. Voor beginners zijn de vijvers in de woonwijken een prima start.

Nee, vissen tussen twee uur na zonsondergang en een uur voor zonsopkomst is verboden.

Ja, alle gevangen vis moet in hetzelfde water worden teruggezet. Uitzet van elders gevangen vis is streng verboden.

Niet overal. Check altijd de visplanner voordat je op een nieuw water gaat vissen.

Praktisch

De landelijke vispas geeft niet overal visrecht in Groningen: check dus altijd de visplanner voordat je gaat vissen. Informeer voor de beste actuele stekken bij een lokale hengelsportwinkel.

Waar mag je vissen in Groningen stad

De gemeente Groningen kent een lange lijst beheerde wateren, waaronder het Verbindingskanaal, de Deense, Finse, Zweedse en Hunze haven, het Lopende Diep, de Drentsche Aa (vanaf de instroom in het Noord-Willemskanaal tot de spoorlijn Assen-Groningen), de Noorderhaven, Oosterhaven, het Oosterhamrikkanaal (verboden te vissen vanaf de busbaanzijde Kapteynbrug-Oliemuldersbrug), Schuitendiep, Turfsingel, Woonschepenhaven, Zuiderhaven, Eendrachtskanaal, Boterdiep en Damsterdiep (tot 200 meter voor de sluizen). Ook het Woldmeer in Meerstad, inclusief de kanobaan, valt onder het visrecht.

Het is verboden: je met voertuigen op oevergronden, onderhoudspaden en dijken te begeven, te vissen vanaf beweegbare bruggen of de scheepvaart te belemmeren, te vissen tussen twee uur na zonsondergang en een uur voor zonsopkomst, in de directe nabijheid van woningen te vissen waar de privacy van bewoners verstoord kan worden, gevangen vis mee te nemen (alles moet in hetzelfde water worden teruggezet) en ijzeren hengelsteunen te gebruiken.

Share This Article

Meer inspiratie

Andere stekken