Karpervissen in de Achterhoek | CarpSquare

Karpervissen in de Achterhoek

De Achterhoek is een streek om te ontdekken: naast het mooie landschap en de rijke geschiedenis biedt de regio uitstekende vismogelijkheden voor karpervissers en snoekliefhebbers.

Karpervissen in de Achterhoek | CarpSquare

Grenzend aan Twente en Duitsland

Met haar grenzen aan zowel Twente als Salland en de Duitse grens in het oosten is de Achterhoek een interessante regio voor vissers uit heel Nederland. Denk aan de Oude IJssel, de Berkel en tal van vijvers en plassen. De Oude IJssel is goed toegankelijk voor mindervaliden, met speciale rolstoelvriendelijke vissteigers.

Karpervissen in de Achterhoek

Zet hit-en-run stekjes uit op de vijvers of watergangen, met twee tot drie dagen voeren en enkele uurtjes vissen per stek. Wil je liever een stek voor langere tijd aanpakken, start dan een voersessie op de Berkel, Oude IJssel of Schipbeek. Vis met boilies of tijgernoten in combinatie met hennepkorrels, en gebruik een safetyclip- of heli-systeem vanwege de zachte bodem op sommige plekken. Zoek de plekken met harde bodem op, dat zijn vaak de topstekken.

Sta je een warme, heldere dag voor de deur, probeer dan eens een zig rig op verschillende dieptes: karper staat in de zomer vaak middenin de waterkolom te azen op natuurlijk voedsel.

Op de Berkel, Oude IJssel of Schipbeek voor een langere voersessie.

Ja, met speciale rolstoelvriendelijke vissteigers.

Bij de Slingeplas en 't Hilgelo, met finesse technieken.

Bij Visdorado de Kool in Heelweg.

Praktisch

Voor forel- en steurvissen kun je in Heelweg terecht bij Visdorado de Kool, met dikke spiegelkarpers, schubkarpers, Siberische en diamantsteuren en zelfs Beluga's in de belevingsvijver.

Visrechten

De Achterhoek kent een groot aantal viswateren, waaronder de Oude IJssel, Keizersbeek, Ziegenbeek, Seesinkbeek, Varsseveldsche Wetering, Boven Slinge, Beneden Slinge, Zelhemsche Beek, Groote Beek, Veengoot, Vragender Beek, Groenlose Slinge en diverse stadswateren en vijvers in Doetinchem, Wehl, Groenlo, Winterswijk en Aalten.

Voorwaarden en bepalingen: men mag 1 snoek in bezit hebben. Het is verboden om te vissen vanaf bruggen, stuwen of gemalen en in sluiskolken.

Share This Article

Meer inspiratie

Andere stekken